top of page
Search

USCIS'ten dosya işlem süreleri için yeni yöntem

Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi (USCIS)'e başvurularını göndermiş olan bir çok kişi dosyalarının ne zaman işleme alınacağını haklı olarak merak ediyor. Pandemi öncesinde göçmenlik başvurularında zaten ciddi bir birikme oluşmuş ve pandemiyle birlikte bu sayı giderek artmıştı. Şu an göçmenlik dairesinde işleme alınmayı bekleyen yaklaşık 2.6 milyon civarında vize başvurusu bulunuyor.


Bu kapsamda göçmenlik dairesi, dosya işlem zamanlarını hesaplama yöntemiyle ilgili başvuruculara daha isabetli bilgi verebilmek için yeni bir pilot uygulamaya geçtiğini açıkladı.


Buna göre şimdilik belli kategorilerdeki dosyalarda göçmenlik dairesi artık tahmini zaman aralığı vermeye başlayacak. Örneğin dairenin verdiği aralıkta ilk tarih, dosyaların ortalama 50%’sinin tamamlandığı, ikinci tarih ise 93%’nün işleme alınıp tamamlandığı süreyi gösterecek. Yeni uygulamanın detayları ve genel dosya işlem zamanlarına ulaşmak için bu linki kullanabilirsiniz.


Bununla birlikte başvurularınızı takip etmek için göçmenlik ofisinin aşağıdaki web sitesinden başvuru numaralarınızı girerek online hesap açmanızı tavsiye ederim. Böylece başvurunuzla ilgili herhangi bir gelişme olduğunda otomatik bildirimler alabilirsiniz. Online hesap açabilmek için ise bu linki kullanabilirsiniz.


Av. Hasan Alaz

hasan@alazlaw.com


***Burada paylaşılan bilgiler tamamen genel bilgilendirme amacıyla yapılmıştır, ve paylaşılan hiçbir detay ve bilgi hukuki tavsiye ve yönlendirme niteliğinde olmadığı gibi Avukat-Müvekkil ilişkisi de oluşturmamaktadır. Göçmenlik hukuku kişiye özeldir ve size özel durumların anlaşılması ve doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için doğrudan ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

570 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page